vineri, 4 ianuarie 2013

INTUITIE sau NOSTRADAMIE


INTUITIE sau NOSTRADAMIE

(Data: 08/07/2010)

Regeretul meu este ca, prima forma de editare avea si mai multa forta si il tinteam pe Florin pentru ca gandindu-ma la el si Piedro m-au inspirat:

Am si inceput sa dau replica cuvenita, din nefericire o pana de curent, sora cu a'lea planificate din vremuri de mult apuse, mi-a fu... gaurit ideea si mi-e foarte greu sa o reproduc. Cand ma concentrez asupra unui lucru eu am senzatia ca intru-n transa si imi curg cuvintele fara sa le caut. Acum efectiv trebuie sa gandesc si nu am cu ce !!! Ideea de principiu era ca mesajul ma amuza si pentru ca m-am conectat instantaneu cu prietenii mei Piedro si Florin, care abordeaza aceasta tematica mie imi mai ramanea doar partea mecanica de interfata pe care o stapanesc, dar cam de ordinul 1x10 la -10, fata de viteza de curgere a cuvintelor...! Ideal ar fi sa ai un “cip” implantat, ca la asa o viteza sa poti inregistra direct in memorie ca pe un hard de memorie. In fine. Senzatia pe care o percep in pozitia primului editor, caruia ii multumesc pentru ca mi-a trimis si mie  mesajul, este ca editorul este pe punctul de a ceda. Stiu eu, este disperat? E la limita rabdarii? In orice caz vreau sa-l imbarbatez si sa-i dau o veste buna. Ceasul lor a sunat. Cum dracu de nu vedeti acest lucru ?. Fie tu, editoriule, fie voi dragii mei prieteni! Eu din pacate nu pot uzita de anumite notiuni ale limbii romane, nu indecente neaparat, dar am si eu respect fata de mine,  pentru ca eventual sa le folosesc intr-un mediu adecvat, ca nu sunt chiar atat de pudic,  dar aici nu este cadrul cel mai adecvat.

As vrea doar sa va sugerez pe baza unor modele reale, ceea ce va poate fi de folos. Care in viata voastra nu ati omorat un sarpe? Eu da! Si nu numai unul, si la propriu si la figurat. Ei...  va imaginati ca la inceput mi s-a zbarlit parul pe cap, ca de mic a trebuit sa fac asta. Dar MAMA mea, mi-a transmis in scurtu-i timp din asta lume niste gene adevarate. Vezi comentariul de azi la "Mama mea" . L-am palit nu stiu de cate ori, dar evident palitura, prima l-a ucis. Faptul ca se zbatea insa m-a determinat sa-mi fac treaba bine si sigur. Tarziu am descoperit ca dupa prima lovitura, restul au fost RISIPA de enrgie adrenalinizata.

 Domnilor astia-s morti! Chiar nu vedeti? Nu cunosc un model mai sugestiv asa ca digerati-l pe acesta ca-i adevarat. Ne vedem peste 2-3 ani, hai sa zicem…. maxim zece ani si dicutam. NU cunosc nici o prezicere din cate am facut pe cazuri studiate, care sa nu se fi adeverit, iar gradul de precizie ete de 100% A SPUS LEONTIN si indraznesc sa va invit sa NOTATI. Eu nu mor, voi poate desi nu va doresc asta, dar cel mai bine ma cunosc pe mine. Baietii SUNT MORTI! In fapt nu spun eu asta. ATENTIE! Eu pur si simplu vad si descifrez ceea ce se cheama "UN MESAJ COSMIC AL UNIVERSULUI"

Puteti si va rog chiar sa spuneti: Asta e nebun! Ei si ? Abia ati reusit sa identificati prima litera din codul celor care pot depasi barierele ANVELOPEI TERRA. Basescu ?. Un seman de-al nostru fara nici un merit un fel de sluga nenorocita. Eu nici nu l-as putea uri, pentru ceea ce a fost sau este. Chiar nu insemna nimic. Ma faceti sa-mi murdaresc creierul, partea aia de 20% cand rostesc astfel nume. Impostorii dinnaintea lui in system, ce au crescut in complexitate au produs cele mai oculte roade.Pentru o mai buna intelegere sa luam drept referinta pentru excatitate perioada 2000 i. I.Hr  si pana dupa Evul Mediu tarziu. Atunci se creaza legendele care se dovedesc utile in manipulare si opereaza si astazi dupa un trend esponential. Din fericire, gratie celui 20% din zestrea genetica care opereaza impotriva fortelor oculte, nu m-au prajit. Asa ca draga Florin, Piedro, dragii mei voi cei multi, pot sa zic ca faceti bine ce faceti, dar va rog recititi modelul cu sarpele si dirijati-va energiile catre ceva si mai util si sfant; frumosul, cultura in toate formele ei studiul cunoasterii ca sa fim si mai bine pregatiti. Sa-i indemnam pe semenii nostrii “ Ne loviti” sa faca acelasi lucru. Cunoasterea este o cale sigura, iar eu altele nu cunosc sau sunt inferioare si mai putin eficiiente.Ce urmeaza suna BINE.

E incredibil poate pentru moment, dar nu uitati.Ceasul lor a sunat. Multi din cei ce astazi (adevarul e clar, hoituri limbricoase, toti tremura, au spasme) ne mai arata cat de innalti sunt, vor sta plecati si ne vor face pantofii. Daca va grabiti atat de tare ...!Baieti! Haideti! Eu unul sunt gata.Mai baieti de la (………) vedeti ca si prin bresla voastra pute, puneti filtrele'alea bune sa nu putrezeasca toata lada!

………………………………………………………………………………………………

 

Ceea ce auziti este de la un prieten nu un cacacios. Distribuiti aici pe TERA, in rest am transmis eu peste tot. Fara lipsa de modestie mesajul a ajuns pana la DUMNEZEU pentru ca am poarta deschisa cu adevarat. Eu sunt dintre cei care l-am aparat cu puterile mele in libertatea de aici. L-am injurat si iubit deopotriva, l-am cautat ne-ncrezator, l-am invocat numai cand aveam nevoie, l-am negat, dar nu l-am abandonat de tot. Am crescut, m-am instruit, citesc, studiez, caut si acum si am atins performanta care desfata. Am reusit sa ies din modelul IMPOSTORIC, am eliminat confuziile si inteleg mai bine si mai departe, tot ce se intampla in spatiul impostoric, in care toti dar TOTI, toti dar TOTI il invoca pe DUMNEZEU. Iaca asta pentru mine inseamna BLASFEMIE IMPOSTORICA si nu are nimic cu DUMNEZEUL adevarat. Ce mai!  Mi-am dat seama ca nu am gresit prea tare pentru ca nu am mancat si nu mananc din aceeasi oala TERANA, cu “lingura mare” acoperit si inconjurat de mascarici. Nu trebuie sa-i uram neaparat ca dupa cum stiti sub soare e loc pentru toti. Pur si simplu traiesc dezinvolt cand ii vad, ma feresc sa deschid mai mult fanta de acces a fluxului de informatii manipulatoare pe suport de tip HOIT, intru-cat exita riscul sa scapi de sub control cantitatea de energie radianta “negativa” occult emanata (energia, pentru cine nu stie, nu este negativa sau pozitiva, nu va luati dupa toti prostii). Energia este fara semn. Efectele ei pot fi oculte, dorite sau nedorite in functie de etelonul la care dorim sa ne raportam. Va dau un exemplu practic TERA. Daca un motor electric se invarte intr-un sens sau altul  (orar sau antiorar) inseamna ca avem doua energii, pozitiva si negativa? Nicidecum.

Arbitrar stabilim chiar noi cei ce cunoastem acest lucru. Inca unul si pun punct.

Efectele campurilor sunt tot mai bine cunoscute si mai e loc. Daca eu va urasc, sau pur si simplu gratie unor facilitati va pot hipnotiza si va cad pantalonii in public, “subiectul obiect” va avea ce tip de atitudine? Dar daca anumiti centri fie din zona 20% fie din zona 80% ii sunt blocati, expusi s.a.m.d. si eu intervin si ii deblochez sau activez, ce se va intampla? Nu vreau sa va plictisesc ci vreau sa va spun doar ca depinde de care parte a etalonului, oricum arbitrar, ma situez. Energia folosita , luata in valoare absoluta, este fara semn si numai una. Efectele ei vor fi catalogate de observatori in funtie de etalon daca au notiuni sau dupa cum le e pe plac sau nu . Ne exprimam adesea insa ca : enrgia negativa ... pentru ca o asociem cu raul, fara a studia atent etalonul. Multumesc pentru intelegere si rabdare. Nu pot incheia altfel decat ar spune Pavel Corut "Vom fi invingatori".

“Trageti” si incercati sa fiti voi, voi si sinceri.

Leontin

 

A noastra DEMNITATE


                Fac parte din categoria oamenilor inca RATIONALI.Aproape un paradox. Doresc insa sa parafrazez versurile acestui poet ardelean si poate unic, marele nostru George Cosbuc. Iertare, si sa nu fie considerat gestul meu o "infamie" pentru ca, eu nu pot fi un "Cosbuc" cum nu pot fi nici un "Eminescu".  Sunt sigur insa, un iubitor autentic al operelor lor pline de mesaj si profunde sentimente, vesnic vii. . In cele din urma sunt semenul semenilor mei. Iata cum simt eu azi:

 

                A nostra DEMNITATE

                (3 Februarie 2012)

                Sa nu dea Dumnezeu cu cele sfinte

                Sa va fac eu cruci la morminte

                Cand nu vom mai putea rabda,

                Cand fomea ne va rascula,

                Hristosi sa fiti nu veti scapa ...

                Nici tu, nici tu, nici tagma ta...

                 

                Avem o tara s-un popor

                Noi nu suntem rusinea lor

                Copii noi ni-i crestem greu

                La scoala vietii-am invatat si ce e bine si ce-i rau

 

                Ne mor parintii, s-o credeti voi, ca mor de moarte buna

                Ei mor de frig, ei mor in ger, ei mor de foame,

                Ei mor adusi de voi aicea, cu cinism, dupa atata truda!

                Cu bratele spre cer strigand ei mor! Da nu vezi Doamne?

 

                Cand voi calcati pe-a noastra DEMNITATE

                In perfidia voastra, voi vreti sa stam cuminti, cu mainile la spate?

                Noi va juram, pe ce avem mai sfant

                Ca-n imnul de la Universitae va vom conduce pana la mormant.

 

                Ce eu va spun sunt lucruri sfinte

                Noi nu vrem sange, nici morminte

                Sunt gata sa platesc pentru cuvinte si pacate

                Dar nu pot fi nepasator, cand voi calcati A noastra DEMNITATE

                Leontin Sipos